Girona won late!  Real Madrid can regain the leadership position

Girona nie zdołała pokonać Betisu w 18. kolejce ligi hiszpańskiej. Spotkanie rozgrywane na Estadio Benito Villamarim zakończyło się wynikiem 1:1.

Już w 1. minucie Yan Couto spróbował swoich sił z dystansu. Skrzydłowy Girony oddał niecelny strzał sprzed pola karnego. W kolejnej akcji Miguel Gutierrez chciał efektownie minąć Hectora Bellerina, ale prawy obrońca Betisu nie dał się przedryblować.

More text below the video

Następnie David Lopez doszedł do pozycji strzeleckiej po centrze z rzutu rożnego. Stoper gości został jednak zablokowany. Niedługo potem Bellerin zgłosił problemy zdrowotne. Wychowanka Barcelony musiał zastąpić Aitor Ruibal.

W 18. minucie Gutierrez chciał przeprowadzić dwójkową akcję z Artemem Dowbykiem w polu karnym Betisu. Sędziowie przerwali jednak atak Girony, ponieważ ukraiński napastnik był na spalonym.

Gospodarze w końcu przeprowadzili pierwszy groźniejszy atak. Willian Jose dostał dobre podanie z lewego skrzydła, ale kompletnie skiksował przed bramką Paulo Gazzanigi. Po chwili Ayoze Perez przyjął piłkę prawą nogą, po czym huknął nad poprzeczką.

[–>

W kolejnych minutach Girona odzyskała kontrolę nad meczem. Couto dograł do Savinho, który posłał piłkę prosto w Ruiego Silvę. W jednej z akcji Dowbyk mógł wypracować sobie pozycję strzelecką, ale źle przyjął futbolówkę.

Betis próbował zaskakiwać rywali szybkimi kontratakami. Po jednym z nich Gazzaniga znakomicie interweniował, zatrzymując Pereza. Assane Diao również nie zdołał otworzyć wyniku meczu.

W 39. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Girony po faulu na Savinho. Jedenastkę na gola zamienił Dowbyk, dla którego było to 11. trafienie w tym sezonie ligowym. Do przerwy liderzy tabeli prowadzili 1:0.

Na początku drugiej połowy Dowbyk nie wykorzystał dobrej okazji po podaniu Savinho. W odpowiedzi Gazzaniga złapał piłkę po próbie Williama Carvalho.

[–>

Większość ofensywnych akcji Girony przechodziła przez Savinho. W 56. minucie skrzydłowy przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Betis próbował doprowadzić do remisu, ale atakował w nieprzekonujący sposób. W 69. minucie Ez Abde oddał niecelny strzał głową. Aitor Ruibal także nie zdołał uderzyć w światło bramki.

W 88. minucie Betis dopiął swego i doprowadził do remisu. German Pezzella odnalazł się w polu karnym po rozegraniu rzutu rożnego i trafił do siatki prawą nogą.

W doliczonym czasie gry Daley Blind zmarnował okazję na strzelenie decydującego gola. Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Girona zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli z przewagą trzech punktów nad Realem Madryt. “Królewscy” będą mogli zniwelować straty i wskoczyć na fotel lidera, jeśli pokonają dziś Deportivo Alaves.