Girona beats Real Madrid again!  The Catalans do not give up in the struggle for the championship [WIDEO]

Girona odniosła kolejne zwycięstwo w tym sezonie ligowym. Podopieczni Michela pokonali na wyjeździe Celtę Vigo 1:0.

Przed pierwszym gwizdkiem Girona zajmowała drugie miejsce w tabeli. Katalończycy zostali wyprzedzeni przez Real Madryt o dwa punkty po sobotnim zwycięstwie “Królewskich” z Las Palmas.

More text below the video

Ekipa z Estadi Montilivi szybko chciała zabrać się do pracy. W 2. minucie Wiktor Cyhankow urwał się na skrzydle, po czym został zablokowany w polu karnym. Następnie Savinho oddał niecelny strzał z okolic 16. metra.

W kolejnej akcji Yangel Herrera posłał piłkę obok słupka. Niedługo potem Vicente Guaita odbił piłkę po uderzeniu głową Artema Dowbyka. Wydawało się, że Celta przetrwała pierwszą falę ataków gości.

W 20. minucie Girona dopięła swego i otworzyła wynik. Miguel Gutierrez podłączył się do ataku na lewym skrzydle, dograł do Portu, który płaskim strzałem pokonał Guaitę.

[–> [–>

Alex Carreras / pressfocus

[–>

Celta chciała szybko odpowiedzieć rywalom. Manu Sanchez odnalazł się pod bramką Paulo Gazzanigi, po czym niecelnie główkował.

Girona nie zamierzała jednak cofnąć się do defensywy. Cyhankow próbował podwyższyć prowadzenie, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Do przerwy przyjezdni prowadzili 1:0.

[–>

Na początku drugiej połowy Gazzaniga zatrzymał uderzenie Luki de la Torre. W odpowiedzi Gutierrez oddał zbyt mocny strzał lewą nogą. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środkowej strefie.

Celta nie miała argumentów, które pozwoliłyby zagrozić rewelacji tego sezonu. Piłkarze Michela dowieźli jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka.

Girona wygrała i zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli z przewagą jednego punktu nad Realem Madryt. “Los Blancos” mają jednak do rozegrania jeden mecz zaległy.