Knockout in the Italian Super Cup semi-final!  Napoli met their opponent in the cup match [WIDEO]

Napoli poznało rywala w finale Superpucharu Włoch. Mistrzowie Serie A zmierzą się z Interem, który w półfinale pokonał Lazio 2:0.

W tym sezonie Superpuchar Włoch po raz pierwszy jest rozgrywany w formule, która od kilku lat funkcjonuje w Hiszpanii. W rywalizacji, która odbywa się w Arabii Saudyjskiej, uczestniczą cztery drużyny: mistrz i wicemistrz Włoch oraz finaliści krajowego pucharu.

More text below the video

W czwartek pewnie do finału awansowało Napoli, które wygrało z Fiorentiną aż 3:0. W piątek w jego ślady poszedł Inter.

Spada / Press Focus

[–>

Lider Serie A miał przewagę od początku meczu z Lazio. Jego ataki przyniosły efekt w 17. minucie. Dośrodkowanie z lewego skrzydła przedłużył Dimarco, a z bliska piłkę w siatce umieścił Thuram.

[–> [–>

Inter kontrolował grę. Lazio miało niewiele do zaproponowania. W pierwszej połowie nie potrafiło nawet sprawdzić Sommera celnym strzałem.

Nadzieja z rzymian uleciała na początku drugiej połowy. Już w 50. minucie prowadzenie Interu podwyższył Calhanoglu. Turek pewnie wykorzystał rzut karny.

Lazio nie było w stanie sprawić, by końcówka meczu była bardziej emocjonująca. Goście nie zdołali strzelić choćby kontaktowego gola. Jeszcze jeden cios zadał za to Inter, który znokautował rywala w 87. minucie. W sytuacji sam na sam Provedela pokonał Frattesi.

Finał odbędzie się w poniedziałek. Będzie elektryzujący także ze względu na spekulacje wokół Piotra Zielińskiego. Mówi się, że Polak po sezonie przeniesie się z Napoli do Interu na zasadzie wolnego transferu.