Great goal for promotion!  Perfect shot from a Tottenham player [WIDEO]

Tottenham zdołał wywalczyć awans do 1/18 finału FA Cup. “Spurs” wyeliminowali Burnley, wygrywając 1:0. Decydujący gol padł po niezwykłym uderzeniu.

Tottenham podszedł do tego starcia bez kilku ważnych ogniw. James Maddison i Cristian Romero nadal leczą urazy. Z kolei Heung-min Son, najskuteczniejszy piłkarz “Spurs”, wyleciał już na Puchar Azji.

More text below the video

Jeremy Landey / pressfocus

[–>

Na początku meczu zawodnicy Tottenhamu domagali się odgwizdania rzutu karnego. Sędzia uznał jednak, że Destiny Udogie nie został sfaulowany.

W 7. minucie Guglielmo Vicario uratował swój zespół przed utratą gola. Bramkarz “Spurs” znakomicie interweniował po strzale Wilsona Odoberta. W odpowiedzi Arijanet Murić zatrzymał Brennana Johnsona. Golkiper Burnley poradził sobie również z próbą Richarlisona.

[–>

W pewnym momencie sędzia skorzystał z systemu VAR, aby sprawdzić, czy Josh Cullen zasłużył na wyrzucenie z boiska. Ostatecznie gracz Burnley otrzymał jedynie żółtą kartkę za sfaulowanie Giovaniego Lo Celso.

Josh Cullen faulujący Giovaniego Lo Celso

screen

[–>

W 27. minucie Zeki Amdouni i Anass Zaroury przeprowadzili ciekawą akcję dwójkową. Szwajcar w końcu zdecydował się na strzał, jednak przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką.

Pod koniec pierwszej połowy znów aktywniej zaatakowali podopieczni Ange’a Postecoglou. Brennan Johnson oddał kolejne dwa strzały, które nie zakończyły się powodzeniem. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

[–>

Na początku drugiej części meczu Lo Celso sprawdził czujność Muricia. Golkiper Burnley sparował piłkę po uderzeniu Argentyńczyka. Po chwili Dejan Kulusevski huknął obok słupka. W 66. minucie Johnson nie wykorzystał dogodnej okazji na strzelenie gola. Później Walijczyk upadł w polu karnym, ale sędzia nie podyktował jedenastki.

Bohaterem Tottenhamu został Pedro Porro. W 78. minucie prawy obrońca oddał znakomity strzał z dystansu, zapewniając “Spurs” prowadzenie.

[–>

W końcówce wynik meczu już nie uległ zmianie. Tottenham wygrał 1:0 i awansował do 1/16 finału FA Cup.