Arsenal outperforms its competitor in the English Premier League!  Defender and substitute performance [WIDEO]

Arsenal bez większych problemów odniósł zwycięstwo nad Crystal Palace. Podopieczni Mikela Artety pokonali “Orły” 5:0.

Arsenal od pierwszego gwizdka ruszył do ataku. W 7. minucie Gabriel Jesus odnalazł się w polu karnym, po czym przeniósł piłkę nad poprzeczką. Następnie Leandro Trossard został zablokowany.

More text below the video

“Kanonierzy” objęli prowadzenie w 11. minucie. Gabriel Magalhes wykorzystał centrę Declana Rice’a z rzutu rożnego i strzałem głową pokonał Deana Hendersona.

screen

[–>

Gabriel był niezwykle aktywny przy stałych fragmentach gry. W 22. minucie Brazylijczyk znów wygrał pojedynek główkowy, ale tym razem posłał piłkę obok słupka.

[–>

W końcu “Orły” ruszyły do odrabiania strat. David Raya uratował swój zespół, broniąc uderzenie Jeffersona Lermy z dystansu. Eberechi Eze również nie zdołał pokonać hiszpańskiego bramkarza.

W 37. minucie Gabriel Magalhaes odegrał kluczową rolę przy drugim golu Arsenalu. Po centrze Bukayo Saki z rzutu rożnego Brazylijczyk oddał strzał, piłka odbiła się od Hendersona i wpadła do siatki. Bramkarz Crystal Palace protestował, sugerując, że był faulowany przez Bena White’a, ale bramka została uznana.

Dean Henderson w meczu Arsenal - Crystal Palace

screen

[–>

Jeszcze przed przerwą Raya obronił kolejny strzał Lermy. Po pierwszej połowie gospodarze z Emirates prowadzili 2:0.

[–>

Crystal Palace mogło znakomicie otworzyć drugą część spotkania. Raya odbił jednak futbolówkę po uderzeniu Eberechiego Eze. W odpowiedzi Trossard zmarnował dogodną okazję, poniewaź źle trafił w piłkę pod bramką Hendersona. W 58. minucie Gabriel Jesus upadł w polu karnym rywali. Sędzia uznał jednak, że nie doszło do żadnego przewinienia.

Przed upływem godziny gry Arsenal prowadził już różnicą trzech goli. Tym razem akcję bramkową rozpoczął Raya, który błyskawicznie wznowił grę, podając do Jesusa. Brazylijczyk podprowadził piłkę, zagrał do Trossarda, który zmylił obrońcę i trafił do siatki.

[–>

Przy bezpiecznym wyniku Arteta zdecydował się na szereg zmian. Na murawie zameldowali się Jakub Kiwior, Eddie Nketiah, Jorginho, Emile Smith Rowe oraz Gabriel Martinelli.

[–>

W 75. minucie Bukayo Saka mógł wpisać się na listę strzelców. Skrzydłowy zszedł na lewą nogę i huknął nad poprzeczką.

W doliczonym czasie gry Martinelli dobił rywali. W 94. minucie Brazylijczyk strzelił gola po płaskim uderzeniu na dalszy słupek. Po kilkudziesięciu sekundach skrzydłowy skompletował dublet, oddając podobny strzał po asyście Jorginho.

[–>

Arsenal wygrał 5:0 i wskoczył na trzecie miejsce w tabeli. Strata “Kanonierów” do liderującego Liverpoolu wynosi dwa punkty. Z kolei Crystal Palace jest na 14. pozycji.